Aktualności >>> Ranna pasażerka motocykla >>>

 .: Wypadek w pobliżu Unikowa

Volkswagen wjechał w motocykl. Pasażerka jednośladu w szpitalu

W niedzielę około godziny 11.15 w pobliżu Unikowa (gm. Bisztynek) auto osobowe wjechało w motocykl, którym podróżowało małżeństwo. Do szpitala trafiła pasażerka jednośladu. Obrażenia odniósł też kierujący motocyklem.

- Myślałam, że on jedzie prosto - z płaczem wyjaśniała kobieta, która kierowała volkswagenem którym uderzyła w jadące motocyklem małżeństwo, na drodze Unikowo - Wysoka Dąbrowa. Przypuszczała, że prosto pojedzie samochód poprzedzający motocykl, tymczasem skręcił on w lewo, w drogę dojazdową do posesji.

Kobieta twierdziła, że samochód osobowy skręcał w lewo nie sygnalizując tego zamiaru kierunkowskazem. W przekonaniu, że osobówka jedzie prosto rozpoczęła wyprzedzanie. Gdy samochód skręcił w drogę do posesji kobieta odbiła w prawo uderzając w motocykl.

Podróżujący jednośladem przewrócili się na jezdnię i doznali obrażeń. Pasażerka została odwieziona karetką do szpitala w Bartoszycach na obserwację. Kierujący motocyklem krwawił z nosa, ale nie wymagał hospitalizacji.

Sprawę włączenia lub nie kierunkowskazu przez zjeżdżający z drogi samochód osobowy i prawidłowość podejmowanych w miejscu zdarzenia manewrów przez wszystkich kierujących bada teraz policja.Andrzej Grabowski - 18.11.2012 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2012