Aktualności >>> Jak wykonać ozdoby choinkowe? >>>

 .: Warsztaty trzech pokoleń

Warsztaty trzech pokoleń.
Jak wykonać ozdoby choinkowe?

Jak wykonać świąteczne ozdoby, jak wyglądały Święta Bożego Narodzenia kiedyś, a jak dziś? O tym wszystkim przekonali się uczestnicy "Warsztatów Trzech Pokoleń", które odbyły się w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bisztynku w ramach projektu "Cudze chwalicie, swego nie znacie". Zajęcia sprawiły wiele radości wszystkim uczestnikom.

Ciągle w biegu i w natłoku przedświątecznych przygotowań często brakuje nam czasu na odpoczynek, chwile spędzone z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi, dziećmi, nie mówiąc już o misternym dekorowaniu pomieszczeń własnoręcznie wykonanymi ozdobami.

Spotkanie, jakie w miniony piątek odbyło się w gimnazjum w Bisztynku, było najlepszym dowodem, że wcale nie musi tak być.

W zaledwie dwie i pół godziny jego uczestnicy poznali proste i efektowne "przepisy" na dekoracje, posłuchali ciekawych opowieści o świętach i spędzili czas w miłym towarzystwie.

Na stołach czekały przygotowane do warsztatów przybory: styropianowe choinki, bombki, aniołki, szablony, bibuła, kolorowe papiery, cekiny, nici nożyczki, kleje farby i wiele innych rzeczy potrzebnych, by zrealizować swoje pomysły.

Piątkowe warsztaty przyniosły najwięcej radości dzieciom. Najmłodsi z zapałem wycinali, malowali, okręcali kolorowymi nitkami bombki ze styropianu, przyklejali, przypinali szpilkami co się dało, zajadając przy tym słodycze, owoce, których także nie mogło zabraknąć w tak wietrzny dzień.

Zachwyceni byli również dorośli. Na pani Basi, zajęcia zrobiły duże wrażenie, a przy tym opowiedziała nam, jak wyglądały święta, gdy była małą dziewczynką.

- Jak byłam mała, to zawsze robiłam różne ozdoby, a święta kojarzyły się z zapachem jabłek, orzechów - mówiła.

To nasze pierwsze takie warsztaty i mamy nadzieję, że nie ostatnie, bo jak powiedzieć, że już się nie spotkamy, gdy dzieci pytają: "A jutro też coś zrobimy?"

Pragniemy bardzo podziękować p. Monice Mierzwińskiej-Mucha, p. Katarzynie Bazydło, które wspierały nas pomysłami i pomagały w ich realizacji. Dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów, za tak liczne przybycie.

Zachęcamy wszystkich do wykonania choć kilku ozdób choinkowych w domu, w gronie najbliższych. To cudowna zabawa, która przy odrobinie kreatywności pozwoli nam stworzyć ozdoby choinkowe, jakich nie kupi się w żadnym supermarkecie! Powodzenia!

Materiał znajdziesz także na portalu:

Milena Rychcik - 13.12.2014 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2014