Aktualności >>> Uczniowioe z Sątop zwiedzili stolicę >>>

 .: Wycieczka z Sątop do Warszawy

UCZNIOWIE Z SĄTOP ZWIEDZILI STOLICĘ

Dnia 29 maja 2009 roku uczniowie klas II, III, IV, pod opieką J. Kupczyk, I. Zawistowskiej i K. Zasada, uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Warszawy.

Uczniowie zwiedzili warszawskie ZOO, gdzie oglądali zwierzęta. Największe zainteresowanie wzbudziły lwy, małpy, słonie, żyrafy, nosorożce, bizony, ptaki, ryby i foki. Po wizycie w ZOO, uczniowie wraz z opiekunami, udali się na Stare Miasto. Oglądali rzeźbę Syrenki Warszawskiej, Kolumnę Zygmunta, kamieniczki, mury miasta i Zamek Królewski. Zwiedzili też sale królewskie na Zamku. Następnym etapem wycieczki były Łazienki Królewskie. Uczniowie zwiedzili Pałac na wyspie, stary amfiteatr, zobaczyli Pomnik Chopina i Henryka Sienkiewicza oraz Pomarańczarnię. Ogromne zainteresowanie wśród uczniów wzbudziły wolno spacerujące, dumne pawie i wiewiórki. Z Łazienek wszyscy udali się na lotnisko Okęcie. Z tarasu widokowego obserwowali lądujące i wznoszące się samoloty.

W drodze powrotnej, głodni wstąpili do McDonalda, gdzie spożyli ciepły posiłek. Zmęczeni, ale zachwyceni obejrzeniem osobliwości stolicy wrócili szczęśliwe do Sątop.

J. Kupczyk - 06.06.2009 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2009