Aktualności >>> Rannego kierowcę zabrał śmigłowiec >>>

 .: Wypadek między Troszkowem, a Bisztynkiem

Reklama

Uderzył w drzewo na prostej między Troszkowem, a Bisztynkiem

Dziś około godziny 17.00, na drodze krajowej nr 57, pomiędzy Troszkowem, a Bisztynkiem doszło do wypadku drogowego. 24-letniego kierowcę audi, do szpitala w Olsztynie zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Pomiędzy Troszkowem, a Bisztynkiem doszło dziś (23. sierpnia) do wypadku drogowego. Na prostym odcinku drogi, kierujący osobowym audi Jakub F. z Bisztynka, zjechał na lewą stronę drogi, a samochód uderzył lewą stroną nadwozia w rosnące tam drzewo, znajdujące się kilka metrów od krawędzi jezdni.

Samochodem, oprócz kierowcy, podróżował także pasażer Mariusz Ś. który szczęśliwie wyszedł z wypadku bez poważniejszych obrażeń. W znacznie gorszym stanie znalazł się jednak kierowca. Aby wydostać go z wraku osobówki strażacy OSP w Bisztynku musieli użyć specjalnych narzędzi hydraulicznych.

Po wydostaniu kierowcy został umieszczony w karetce pogotowia, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Jego stan był jednak na tyle ciężki, że wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Został nim odtransportowany do szpitala w Olsztynie z podejrzeniami urazu kręgosłupa, klatki piersiowej i kości czaszki.

Ruch na drodze krajowej 57 był całkowicie zablokowany przez około godzinę. Obecnie nie ma już utrudnień w miejscu wypadku.

Wstępnie ustalono, że do wypadku doszło, gdy poprzedzający pojazd gwałtownie zahamował przed audi. Jakub F. zmuszony został do gwałtownego hamowania i wykonania skrętu w lewo. Nie zdołał następnie opanować już pojazdu i zjechał na pobocze gdzie uderzył pojazdem w drzewo. Dokładnym wyjaśnieniem przyczyn zdarzenia zajmuje się policja.
Wypadek 23.08.2012 r. na większej mapie

 Andrzej Grabowski - 23.08.2012 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2012