Aktualności >>> Włoskie przeboje, włoskie dania w ośrodku kultury >>>

 .: Włoski wieczór w ośrodku kultury

Majówka artystyczna - Włoski wieczór

Ośrodek kultury w Bisztynku rozbrzmiewał włoskimi przebojami, ale też pachniał pizzą i innymi włoskimi daniami. Dla mieszkańców przygotowano tam Włoski Wieczór.

W ośrodku kultury w Bisztynku odbył się Wieczór Włoski. To kontynuacja podobnych imprez, prezentujących tradycje i kulturę europejskich krajów, rozpoczętych w ubiegłym roku.

Znane, przynajmniej ze słyszenia, włoskie przeboje zaśpiewał zespół wokalny dorosłych Mozaika, działający przy ośrodku kultury w Bisztynku. Wokaliści znakomicie rozbawili liczną publiczność i zostali zmuszeni do bisu. Już przy wejściu do budynku ośrodka czuło się zapach włoskich potraw. Pracownice OKiAL upiekły kilka rodzajów wybornej pizzy, przygotowały sałatki, było też spaghetti z owocami morza i sosem autorstwa dyrektorki Wioletty Jaskólskiej.

Mieszkańcy przybyli na artystyczną majówkę początkowo nieśmiało degustowali przygotowane potrawy ale jak już spróbowali to dania znikały szybko z tac i półmisków.

Nadmiar kalorii można było spalić podczas międzypokoleniowej potańcówki. Tańczono oczywiście przy akompaniamencie włoskich przebojów.

Andrzej Grabowski - 03.05.2016 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2016