Aktualności >>> Gimnazjaliści spotkali się z Janem Witkowskim >>>

 .: Alpinista Jan Witkowski w Gimnazjum w Bisztynku

Alpinista Jan Witkowski spotkał się z młodzieżą Gimnazjum w Bisztynku

20 stycznia 2009 r. w Gimnazjum w Bisztynku młodzież miała okazję spotkać się z Janem Witkowskim - 29 letnim podróżnikiem, himalaistą. Odbył kilkanaście dużych wypraw na 4 kontynenty - od Europy po Himalaje oraz do najsuchszych miejsc na świecie w Ameryce Południowej.

Jan Witkowski pochodzi z Morąga, a mieszka w Ostródzie. Opowiadał młodzieży o swych ostatnich wyprawach. Latem 2008 roku wziął udział w próbie pobicia rekordu Guinnessa polegającej na przepłynięciu jeziora Bajkał po linii brzegowej. Próba nie udała się. Podróżnik przepłynął nieco ponad 500 kilometrów z około 2000 km. Jan Witkowski opowiadał także o wyprawie do Nepalu, niektórych zwyczajach mieszkańców, a wszystko ilustrował fotografiami i krótkimi materiałami wideo. Opowiedział o kłopotach ze zdobyciem szczytu Manaslu, niskiej temperaturze, olbrzymich opadach śniegu...

Jak się dowiedzieliśmy, wraz z grupą około 20 osób realizuje obecnie projekt edukacyjny dla dzieci i młodzieży polegający na przybliżaniu egzotycznych kultur oraz tajników ekstremalnych zajęć.

Andrzej Grabowski - 21.01.2009 r.

Copyright: www.bisztynek.strona.pl 2008