Aktualności >>> Witold Kiejrys opowiadał o poezji i sobie >>>

 .: Witold Kiejrys w Bisztynku

Spotkanie z Witoldem Kiejrysem,
poetą i niezwykłym człowiekiem

Poetę i prozaika nagrodzono brawami podczas jego spotkania autorskiego w ośrodku kultury. - Po raz pierwszy spotkałam się z człowiekiem, który tak otwarcie potrafi mówić o swoich doświadczeniach - mówiła jedna z uczestników spotkania.

Poeta i prozaik, mieszkaniec Bartoszyc, Witold Kiejrys spotkał się 15 marca z czytelnikami w ośrodku kultury w Bisztynku.

Powitała go dyrektor Wioletta Jaskólska. Kilka osobistych zdań o poecie powiedziała też Anna Osowska — pisarka, należąca wspólnie z nim do grupy literackiej Barcja w Bartoszycach. Na spotkaniu pojawił się też inni "Barcjanie". Był choćby kolejny z poetów — Arkadiusz Monkiewicz, którego mieszkańcy Bisztynka już wkrótce poznają bliżej, podczas jego spotkania autorskiego.

Witold Kiejrys ujął słuchaczy szczerością swych wypowiedzi. Na przemian prezentował swoje wiersze i opowiadał o życiu. Mówił o życiu z uzależnieniem z którego wyzwolił się 16 lat temu. Wspominał datę kiedy podjął decyzję, aby zerwać z alkoholem. — Było to wieczorem 11 marca 2000 roku — mówił. Opowiadał o dramatycznych okolicznościach tej decyzji. Tej opowieści nasi czytelnicy muszą wysłuchać sami przy okazji kolejnego spotkania z poetą.

Wiersze z tomiku "Elis" czytały też pracownice ośrodka kultury. Na koniec spotkania poeta podarował chętnym swoje tomiki wierszy wraz z osobistymi dedykacjami i autografami.

- Po raz pierwszy spotkałam się z człowiekiem, który tak otwarcie potrafi mówić o swoich doświadczeniach - mówiła jedna z uczestników spotkania. - Mam nadzieję, że pan Witold wkrótce wyda swoje powieści o pisaniu których tak barwnie i ciekawie opowiadał - dodała.

Witold Kiejrys rzeczywiście zapowiadał wydanie swej pierwszej powieści. Obejmie ona okres jego życia do matury. - Powieść jest już napisana, w pierwszej osobie liczby pojedynczej. To zbiór swego rodzaju rozmów. Kolejna powieść obejmie lata po maturze - zapowiadał literat.

Uczestnicy spotkania nagrodzili gościa brawami. Od dyrektorki ośrodka Wioletty Jaskólskiej otrzymał bukiet tulipanów.

Andrzej Grabowski - 17.03.2016 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2016