Aktualności >>> 24 Finał WOŚP w Bisztynku >>>

 .: WOŚP 2016

Wielka Orkiestra grała w Bisztynku. Na koncie 3093 zł

Dziewięcioro wolontariuszy do godz. 15 zbierało datki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bisztynku. Mieszkańcy miasteczka chętnie uczestniczyli w zbiórce pieniędzy. Wrzucają nawet banknoty 100-złotowe. Bohaterką dnia została jednak 11-letnia Hania, kóra ofiarowała WOŚP roczne, skarbonkowe oszczędności.

Pracę dziewięciorga wolontariuszy WOŚP obserwowaliśmy przez kilkadziesiąt minut. Rzadki był widok przechodnia, który przechodził obojętnie obok uśmiechniętych, młodych ludzi i nie zatrzymuwał się, aby do puszki wrzucić datek. Często były to banknoty. Byliśmy świadkami umieszczenia w puszcze nawet banknotu o nominale 100 złotych.

Wolontariusze mogli ogrzać się i zjeść posiłki w pomieszczeniach Centrum Informacji Turystycznej w Bisztynku. Mieli tam gorącą herbatę, ciasta, sałatki i kanapki przygotowane wcześniej przez nich samych.

Przed godz. 16 do Bisztynka przybyli przedstawiciele sztabu WOŚP z Bartoszyc, czyli harcerze z Hufca ZHP w Bartoszycach. Kolejno podliczali, z udziałem wolontariuszy, pieniądze zebrane do poszczególnych puszek.

Dziś w Bisztynku zebrano kwotę 2.197 zł 71 groszy i 7 eurocentów.

Komendant Hufca phm. Paweł Wołoch złożył podziękowania każdemu z wolontariuszy i wręczył im indywidualne rozliczenia wraz z podziękowaniami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Bohaterką dzisiejszego dnia stała się 11-letnia Hania Drozdowska, która przyniosła do Centrum Informacji Turystycznej zawartość swojej skarbonki. Przez rok zbierała tam drobne monety, aby oddać je Orkiestrze. Po przeliczeniu okazało się, że Hania ofiarowała 70 złotych i 56 groszy, które już miała nominałami zapakowane w woreczki.

Wolontariuszem, który zebrał dziś największą kwotę okazał się Patryk Kosmala. W jego puszce było 445 zł 19 gr. - Ten wynik zawdzięczam panu, który akurat do mojej puszki włożył banknot 100 złotowy - powiedział nam Patryk.

Wolontariusze zbierać będą datki jeszcze jutro, w szkołach, instytucjach i zakładach pracy. Ostateczna kwota zebrana w Bisztynku na pewno się zwiększy, ale trudno będzie uzyskać rekordową kwotę sprzed roku. W 2015 roku zebrano w Bisztynku i gminie Bisztynek łącznie ponad 4,1 tys. złotych.

Andrzej Grabowski - 10.01.2016 r.

Aktualizacja z 11 stycznia godz. 14:40
Wolontariusze WOŚP kontynuowali dziś zbiórke pieniędzy w bisztyneckich zakładach pracy. Jak nas poinformowano, zebrali dziś kwotę 895 zł 69 gr. Ostateczna kwota zebrana w Bisztynku w czasie 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyniosła więc:

3093 zł 40 gr i 7 ec.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2016