Aktualności >>> Wyróznieni przez ministra za ratowanie ludzi >>>

 .: Funkcjonariusze Straży Granicznej ratowali ludzi

Mieszkańcy Bisztynka wyróżnieni przez ministra

Minister Mariusz Błaszczak wyróżnił funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy z z narażeniem własnego życia ratowali ludzi. Wśród wyróżnionych są funkcjonariusze z Bezled, Sępopola, Dubeninek i Bań Mazurskich. Dwóch to mieszkańcy Bisztynka: por. Mariusz Tumicz i st. chor. Artur Mic.

24 sierpnia Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak wyróżnił 38 funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy narażając własne bezpieczeństwo ratowali życie innych. Wśród wyróżnionych było 5 funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

W trakcie uroczystości wyróżnienia otrzymali:

- por. SG Mariusz Tumicz z Placówki SG w Bezledach, był świadkiem kolizji drogowej i natychmiast udzielił pomocy trzem poszkodowanym;

- st. chor. SG Artur Mic z Placówki SG w Sępopolu, również ratował osobę uczestniczącą w wypadku drogowegowym, która uderzyła w przydrożne drzewo;

- plut. SG Olaf Grzeszczyk z Placówki SG w Dubeninkach, jadący przed nim kierowca Volkswagena Passata stracił panowanie nad kierownicą, dachował i wpadł do rowu. Funkcjonariusz natychmiast wydostał osobę przez szyberdach i udzielił pierwszej pomocy.

- chor. SG Olga Czarnotta i kpr. SG Przemysław Grabowski (w chwili zdarzenia oboje pracowali w PSG w Baniach Mazurskich. Kpr. Grabowski pracuje obecnie w PSG Sępopol - red.) uratowali 16 mieszkańców z płonącego budynku.

W nocy, podczas patrolu funkcjonariusze zauważyli wydobywające się płomienie z budynku. Reakcja była błyskawiczna, powiadomili Straż Pożarną i przystąpili do akcji wyprowadzania mieszkańców z płonącego budynku. Przemysław Grabowski, narażając swoje zdrowie i życie wrócił do jednego z mieszkań, by ratować mężczyznę, który zasłabł we własnym łóżku, a na ciele miał już widoczne ślady poparzenia.

- Bardzo serdecznie Wam dziękuję, (...) że reagujecie zawsze wtedy, gdy widzicie, że inni potrzebują pomocy, a takie postawy trzeba pokazywać – powiedział na koniec spotkania z funkcjonariuszami SG Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak.

– Chciałbym podziękować funkcjonariuszom, którzy nie tylko w służbie potrafią pokazać, że noszą mundur i są z tego dumni, ale poza służbą też dokonują bohaterskich czynów – dodał ppłk Marek Łapiński Komendant Główny Straży Granicznej, który również wziął udział w spotkaniu.

Źródło KGSG w Warszawie
por. Mirosława Aleksandrowicz - WMOSG w Kętrzynie - 27.08.2016 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2016