Aktualności >>> Byli na X Międzynarodowym Zlocie Morsów w Mielnie >>>

 .: Morsy w Mielnie

Morsów z Bisztynka nie zabrakło w Mielnie.
X Międzynarodowy Zlot Morsów.

Osiem osób reprezentowało Bisztynek i Klub Morsów "Przerębel" im. Krzysztofa Matysiaka podczas X Międzynarodowego Zlotu Morsów w Mielnie. Zlot odbył się w dniach 8 - 10 lutego 2013 w tym nadbałtyckim kurorcie, zwanym stolicą morsów.

W X Zlocie udział wzięło 80 klubów morsów z całej Polski i zza granicy oraz 198 indywidualnych uczestników. Łącznie dało to liczbę 1750 wspólnie kąpiących się miłośników zimowych kąpieli.

Morsem, który przyjechał do Mielna pokonując największą odległość był Anton Ehlers z Danii, najstarszym morsem był 82 letni Jerzy Albosza z Elbląskiego Klubu Morsów. Kąpieli w Bałtyku zażyły nawet dzieci w wieku 3 miesięcy (chłopiec) i 8 miesięcy (dziewczynka).

Wśród morsów z Bisztynka był absolutny debiutant. Pierwszą w życiu kąpiel w lodowatej wodzie zaliczył Marcin Kozoń, który - poza pluskaniem się w Bałtyku, wykonywał obowiązki kierowcy wesołego autokaru i szczęściwie zawiózł całą ekipę do Mielna i spowrotem.

Piękniejszą część społeczeństwa bisztyneckiego reprezentowała Agnieszka Romanowska.

Do Mielna morsy pojechały wspólnie z ekipą z Bartoszyckiego "Polara" oraz z przedstawicielami morsów z Lidzbarka Warmińskiego. Już na miejscu - jak to zwykle na zlotach bywa - zintegrowali się z przedstawicielami i przedstawicielkami innych morsich klubów.

Bisztyniacy - jak przystało na twardzieli - zaliczyli w Mielnie dwie kąpiele w Bałtyku. Jedną, tuż po przyjeździe, i wówczas zadebiutował Marcin Kozoń, a drugą wspólnie ze wszystkimi morsami i foczkami przybyłymi na zlot. Poniżej przedstawiamy film z parady morsów odbywającej się ulicami Mielna tuż przed oficjalną kąpielną oraz zdjęcia uzyskane siłą perswazji od Agnieszki Romanowskiej i Edwarda Adamusa.

Morsy z Bisztynka widoczne są na filmie ok. 11 min. 41 sek. ale warto zobaczyć całość :-) W Internecie można oczywiście odnaleźć znacznie więcej filmów z X zlotu.

Andrzej Grabowski - 19.02.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2013