Aktualności >>> "Zabawa w teatr" znowu najlepsza >>>

 .: Pierwsze miejsce przedszkolaków z Bisztynka

Teatr przedszkolny najlepszy na festiwalu jasełek w Kętrzynie

Grupa teatralna przedszkolaków z Bisztynka od kilku już lat jest bezkonkurencyjna podczas festiwalu jasełek organizowanym corocznie w w Kętrzyne. Także w tym roku, podczas XVII Festiwalu Jasełek w Bazylice św. Jerzego w Kętrzynie, grupa "Zabawa w teatr" prowadzona przez Agnieszkę Komstę i Halinę Meszko, w kategorii przedszkoli zajęła I miejsce.

Festiwal Jasełek w Bazylice św. Jerzego w Kętrzynie to impreza organizowana już od 17 lat, czyli impreza z tradycjami. Od lat też występują tam grupy teatralne z Bisztynka. Od kilku już lat w kategorii przedszkoli bezkonkurencyjna jest grupa "Zabawa w teatr" z Przedszkola Samorządowego w Bisztynka.

Prowadzą ją wychowawczynie: Agnieszka Komsta i Halina Meszko. - To ogromna praca - mówiła nam jedna z pracownic przedszkola. - To ciągłe próby, zmiany obsady, bo któryś aktor, czy aktorka zachoruje i nie może uczestniczyć w próbach. Podziwiam zaangażowanie i cierpliwość Agnieszki i Halinki - mówiła nam wspomniana pracownica przedszkola.

Zmiany obsady wynikają nie tylko z chorób i nieobecności, ale także dorastania dzieci i opuszczania placówki. Co rok ktoś inny musi grać aniołki, Heroda, Śmierć i Świętą Rodzinę czy pastuszków. Część z dzieci po przejściu do szkoły podstawowej kontynuuje zabawę w teatr - również z sukcesami.

Fotorelację z przedstawienia naszych małych aktorów i aktorek przesłał nam Sławomir Mrzygłód. Zapraszamy do oglądania zdjęć a jednocześnie gratulujemy kolejnego sukcesu grupie "Zabawa w teatr" i jej opiekunkom.

Andrzej Grabowski - 22.01.2014 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2014