Aktualności >>> Wyróżnieni dawcy krwi >>>

 .: Zasłużeni dawcy krwi

Oddali po około 30 litrów krwi. Zostali dziś uhonorowani

Zasłużeni dawcy krwi z gminy Bisztynek zostali uhonorowani podczas sesji Rady Miejskiej. Grawertony z gratulacjami otrzymali Krzysztof Bronakowski i Mariusz Gadzała. Wkrótce grawerton otrzyma też Piotr Zacharski. Ci panowie oddali już po około 30 litrów krwi.

Podczas IV sesji Rady Miejskiej w Bisztynku uroczyście nagrodzono Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi z terenu gminy Bisztynek. Burmistrz Bisztynka Marek Dominiak wręczył pamiątkowe grawertony z gratulacjami, podziękowaniami i życzeniami Krzysztofowi Bronakowskiemu i Mariuszowi Gadzale. Trzeci z zasłużonych dawców Piotr Zacharski nie byl obecny na sesji. Wkrótce jednak i on otrzyma wspomniany grawerton.

Krzysztof Bronakowski oddał już okolo 35 litrów krwi. Mariusz Gadzała okło 30 litrów. - Dokładnie nie liczę tej ilości i stąd mowię, że oddałem "około" 35 litrów - śmiał się Krzysztof Bronakowski. - Mnie brakuje chyba 100 miligramów do 30 litrów - mówił z kolei Mariusz Gadzał. Obaj zapewnili, że nadal są czynnymi krwiodawcami i już w marcu oddadzą kolejną, 450-mililitrową, porcję tego bezcennego leku.

Obaj krwiodawcy zostali dodatkowo nagrodzeni oklaskami radnych, mieszkańców Bisztynka i gości zaproszonych na sesję.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Andrzej Grabowski - 19.02.2015 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2015