Aktualności >>> Dostali medale za 50 lat wspolnego życia >>>

 .: Na ten medal trzeba pracować najdłużej

Osiem par obchodziło Złote Gody.
Otrzymali medale nadane przez prezydenta RP

Medale nadane przez prezydenta RP "Za długoletnie pożycie małżeńskie" otrzymało osiem par małżeńskich, które przeżyły z sobą 50 lat. Odbyło się to podczas podniosłej uroczystości w ośrodku kultury w Bisztynku.

Podniosła i wzruszająca uroczystość odbyła się 8 października 2016 r. w sali widowiskowej Ośrodka Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku. Osiem par małżeńskich z terenu gminy Bisztynek zostało uhonorowanych medalami "Za długoletnie pożycie małżeńskie" przyznanymi przez prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Medale wręczył burmistrz Bisztynka Marek Dominiak.

50 lat we wspólnej trosce o zapewnienie codziennego bytu, o wychowanie dzieci i ich przyszły los, w miłości, poszukiwaniu kompromisów, z koniecznością polubienia wad partnera, z wieloma przeprosinami i szczęśliwymi chwilami przeżyli:

Krystyna i Stanisław Buczkowie z Troszkowa
Genowefa i Michał Hawryszkiewiczowie z Prosit
Krystyna i Marek Jagustynowie z Sułowa
Stefania i Władysław Kopańscy z Sątop
Alfreda i Tadeusz Napiórkowscy z Bisztynka
Ryszarda i Stanisław Ogonowscy z Prosit
Bibianna i Eugeniusz Sobczykowie z Bisztynka
Krystyna i Ryszard Wiśniewscy z Bisztynka

Medal ma kształt sześcioramiennej gwiazdy w środku której, z jednej strony jest napis "Za długoletnie pożycie małżeńskie" a z drugiej strony widnieją dwie srebrzyste róże.

- Na żaden medal nie pracuje się tak długo. Na ten trzeba pracować ponad 18 tys. 250 dni i nocy - mówiła kierownik USC w Bisztynku Beata Brodowska-Kozerska.

Jubilaci odnowili swoje przyrzeczenia małżeńskie. Poza medalami wszystkie pary małżeńskie otrzymały listy gratulacyjne od wojewody warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego i pamiątkowe grawertony od burmistrza Dominiaka oraz bukiety kwiatów.

Życzenia jubilatom składali: burmistrz Dominiak, ksiądz Jan Sztygiel, proboszcz parafii w Sątopach oraz kierownik USC. Potem był czas na tort, lampkę szampana i gromkie "Sto lat". Życzenia swoim rodzicom, dziadkom i pradziadkom składały też licznie przybyłe na uroczystość rodziny.

Na scenie dla wszystkich zebranych w sali wystąpiły młode wokalistki uczestniczące w zajęciach ośrodka kultury.

Andrzej Grabowski - 08.10.2016 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2016