Aktualności >>> Żołnierz opowiedział uczniom w swej służbie >>>

 .: Uczniowie spotkali się z żołnierzem

Kapitan w szkole w Sątopach

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sątopach, z okazji Dnia Zwycięstwa, spotkali się z oficerem Wojska Polskiego, kpt. Ryszardem Chęcińskim z 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej. To kolejne z cyklu spotkań z osobami wykonującymi ciekawe zawody i oddającymi się ciekawym pasjom zorganizowane w tej szkole.

Szkołę Podstawową w Sątopach chętnie odwiedzają ludzie, którzy mają swoje pasje, zainteresowania, służą pomocą innym. Do grona tych ludzi dołączył kpt. Ryszard Chęciński, który służy w 20 Brygadzie Zmechanizowanej w Bartoszycach.

Z okazji Dnia Zwycięstwa przedstawił uczniom prezentację na temat "Służba żołnierza polskiego w kraju i za granicą", dzięki której uczniowie zapoznali się z 20 Bartoszycką Brygadą Zmechanizowaną, działaniami żołnierzy na stanowisku dowodzenia oraz szkoleniem poligonowym. Kapitan opowiedział również o Afganistanie, pokazał pamiątki z tego kraju.

Dzięki takim ludziom, uczniowie czerpią wiedzę, poznają różne zawody, które być może w przyszłości będą wykonywać. Spotkanie zorganizowała Irena Zawistowska.Irena Zawistowska - 17.05.2013 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2014