Aktualności >>> Niepokonane dziewczęta z OSP Wozławki >>>

 .: Strażaczki z Wozławek najlepsze w powiecie

Najlepsze strażaczki w powiecie to dziewczęta z Wozławek

W Sępopolu odbyły się zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu bartoszyckiego. Wśród drużyn kobiecych najlepszą okazała się OSP Wozławki, wśród mężczyzn, tytuł sprzed roku obroniła OSP Galiny.

W trudnych warunkach pogodowych zmagały się dziś drużyny pożarnicze OSP z powiatu bartoszyckiego podczas dorocznych zawodów sportowo-pożarniczych na stadionie w Sępopolu. W zawodach wystąpiło pięć kobiecych drużyn i dziesięć męskich.

Zawody obejmowały dwie konkurencje. Były to: sztafeta 7 x 50 metrów z przeszkodami i zadanie bojowe polegające na rozwinięciu dwóch linii gaśniczych.

Zanim strażaczki i strażacy stanęli do rywalizacji zawody otwarli: starosta bartoszycki Wojciech Prokocki i burmistrz Sępopola Grzegorz Mucha. Sędzia głównym zawodów był asp. sztab. Leonard Boiwko z KPPSP w Bartoszycach.

Pierwsze wystartowały kobiety. W sztafecie 7x50 metrów bezkonkurencyjne okazały się strażaczki z OSP w Wozławkach przed debiutującymi w zawodach paniami z OSP w Kandytach. W konkurencji bojowej najlepsze były panie z OSP w Judytach przed OSP w Wozławkach. Ostatecznie, w klasyfikacji generalnej zwyciężyły panie z OSP Wozławki.

Wśród drużyn męskich, o pierwsze miejsce walczyły zacięcie OSP Galiny i OSP Nalikajmy. OSP Galiny zwyciężyła w sztafecie, a OSP Nalikajmy w ćwiczeniu bojowym, ale ostatecznie w „generalce” lepszą okazała się OSP w Galinach i tym samym obroniła tytuł najlepszej w powiecie OSP.

Dziewczęta z Wozławek, nie dość, że zdobyły I miejsce wśród drużyn kobiecych, to pomogły także mężczyznom z OSP w Wozławkach. OSP Wozławki wystawiły bowiem, w rywalizacji w klasie A (klasa A - mężczyźni, klasa C - kobiety), drużynę mieszaną. Dzięki paniom "męska" drużyna z Wozławek zajęła 5 miejsce w rywalizacji.

Zawody zakończono wręczeniem nagród, pucharów i dyplomów. Nagrody ufundowały samorządy powiatu bartoszyckiego i Nadleśnictwo Bartoszyce.

Zawodom towarzyszyły: stoisko tradycyjnych wyrobów z gospodarstwa rolnego w Ostrym Bardzie z wyjątkowym masłem, smalcem, serami i ogórkami oraz mobilne stoisko wypieku chleba wystawione przez Spółdzielnię Socjalną "Dobra Ekonomia" z Bartoszyc.

Zawody zakończyły się bez wypadków i kontuzji, jeśli nie liczyć zalania wodą, ze strażackiej sikawki, autora tego materiału, przez przesympatyczną strażaczkę z OSP w Kandytach, która – przy okazji – sama także wyszła z ćwiczenia bojowego solidnie zmoczona, ale wciąż z szerokim uśmiechem. Uśmiech, mimo deszczu i zimna, towarzyszył zresztą wszystkim ochotnikom, gotowym codziennie nieść nam pomoc.

Ostateczna klasyfikacja drużyn kobiecych
1. Wozławki - 133,43 pkt
2. Judyty - 140,94 pkt
3. Galiny - 146,96 pkt
4. Kandyty - 148,25
5. Lipica - 161,40

Ostateczna klasyfikacja drużyn męskich
1. Galiny - 103,45 pkt
2. Nalikajmy - 106,48 pkt
3. Troszkowo - 113,49 pkt
4. Łabędnik - 117,27 pkt
5. Wozławki - 120,41 pkt
6. Kandyty - 120,75 pkt
7. Lipica - 123,40 pkt
8. Toprzyny - 144,52 pkt
9. Górowo Iławeckie - 148,73 pkt
10. Sępopol - 165,38 pktAndrzej Grabowski - 23.09.2012 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2012