Aktualności >>> Zaczęły taneczne ćwiczenia fizyczne Zumba® >>>

 .: Tłum dziewczyn na pierwszych zajęciach Zumba®

Pierwsze zajęcia Zumba®Fitness odbyły się w Bisztynku

W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Bisztynku odbyły się pierwsze zajęcia Zumba®Fitness poprowadzone przez licencjonowaną instruktorkę tego systemu ćwiczeń - Anetę Jagiełło. Zainteresowanie okazało się olbrzymie. Na inauguracyjne zajęcia przybyło około 70 dziewczyn.

Pierwsza zajęcia systemu Zumba®Fitness Aneta Jagiełło z Bartoszyc prowadzi bezpłatnie. Kolejne są juz odpłatne i o tym dziś instruktorka informowała zebrane w sali dziewczyny. Pisząc "dziewczyny" mamy na myśli pewien pozytywny stan umysłu a nie wiek uczestniczek.

Zajęcia odbywały się będą w piątki o godz. 17:00 i chętne do uczestnictwa w nich muszą same zadbać, by na każdych było co najmniej 15 ćwiczących. Zajęcia prowadzone są bezpłatnie dla dzieci w wieku szkoły podstawowej. Muszą one jednak mieć opiekunów w czasie ich trwania. Zajęcia są jednak adresowane głównie do osób dorosłych więc najlepszym wyjściem z tej sytuacji jest aby ćwiczący rodzice przyszli z własną pociechą.

- Nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w zajęciach Zumba®Fitness - mówiła Aneta Jagiełło. - Podczas kolejnych zajęć osoby chętne, a mogą to być osoby w każdym wieku, także mężczyźni zapoznają się z regulaminem i podpiszą odpowiednie oświadczenia o stanie zdrowia, o zgodzie na wykorzystanie wizerunku do celów promocyjnych itd. - informowała instruktorka.

Po krótkim wstępie organizacyjnym rozpoczęły się zajęcia. Trwały godzinę i znakomita większość dziewczyn dostała, w czasie ich trwania, nieźle w kość, ale te z którymi rozmawialiśmy, były bardzo zadowolone z udziału.

- Jestem mile zaskoczona atmosferą i frekwencją w Bisztynku - mówiła Aneta Jagiełło. - Widać było, że dziewczyny dawały z siebie wszystko i nikogo nie trzeba było namawiać do ćwiczeń. Mam nadzieję, że na kolejnych zajęciach będzie identycznie - mówiła nam instruktorka.


Andrzej Grabowski - 14.02.2014 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2014