Aktualności >>> Ks. Jan Paszulewicz gościł w Bisztynku >>>

 .: Żywoty świętych matek

Ksiądz-pisarz Jan Paszulewicz gościł w Bisztynku
ze swą nową książką "Żywoty świętych matek"

Ksiądz prałat Jan Paszulewicz gości w parafii w Bisztynku ze swą nową książką "Żywoty świętych matek". W kościele w Bisztynku można było dziś (11. listopada) nabyć książkę z autografem lub dedykacją autora a on sam mówił o swej pracy nad książką w krótkich wystąpieniach po nabożeństwach.

Ks. Jan Paszulewicz urodził się w 1950 r. w Pasłęku. Był wieloletnim proboszczem w parafii św. Józefa w Ruszkowie w gminie Działdowo. W latach 1984-1987 pracował w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie. Obecnie związany jest z parafią św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie. Jest również opiekunem Szkolnego Koła Caritas w Zespole Szkół nr 1 w Mrągowie. Zasiada w Komisji ds. Misji w Archidiecezji Warmińskiej. Ukończył teologię. Jest autorem wielu książek, a w tym książek do nabożeństwa dla dzieci, poradników dla najmłodszych. Publikuje wiersze i fraszki na łamach "Posłańca Warmińskiego"

"Jesteśmy przyzwyczajeni, że ilekroć wspominamy świętych, to jawią się nam postaci męczenników, dziewic, biskupów, kapłanów. Czytając o nich zachwycamy się cudami, jakie czynili, głębią ich życia wewnętrznego, całkiem oddaniu się Bogu. Działo się to często w ciszy klasztorów, w rytmie spokojnego zakonnego życia. W katalogu świętych odnajdziemy także święte żony i matki. Ich życie często nie sprzyjało łatwemu uświęceniu siebie. Dom, rodzina, różne charaktery mężów, wybryki nieposłusznych dzieci czyniły często z ich macierzyństwa drogę pełną boleści. Wytrwały jednak na niej, a nawet osiągnęły świętość." - napisał autor we wstępie do "Żywotów świętych matek".

"Żywoty świętych matek" to zbiór informacji o mniej i bardziej popularnych kobietach wyniesionych na ołtarze. Znajdziemy tam noty biograficzne św. Rity, św. Moniki, błogosławionej Jolanty, świętej Pauli Rzymianki i wielu innych, ale też matczyne modlitwy, paciorki dla małych dzieci oraz spis świętych patronów zawodów, patronów w klęskach, nieszczęściach czy chorobach i kalectwie.

Książka spotkała się w Bisztynku z dużym zainteresowaniem. Bardzo wielu parafian nabyło ją i uzyskało dedykację autora.Andrzej Grabowski - 11.11.2012 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2012