Aktualności >>> 30 worków śmieci z lasu >>>

 .: Uczniowie podstawówki posprzatali las

Uczniowie podstawówki sprzatali las

Minęło kilka dni od akcji sprzątania Bisztynka przez gimnazjalistów >>>. Mogło się wydawać, że już jest mniej śmieci w naszym otoczeniu. Niestety nadal są. Wczoraj, w akcji "Wiosenne Sprzątanie Warmii i Mazur" wzięło udział 60. uczniów Szkoły Podstawowej w Bisztynku. Ich "urobek" to 30, 120-litrowych worków śmieci.

Akcję "Wiosenne Sprzątanie Warmii i Mazur" organizuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie i Centra Edukacji Ekologicznej we współpracy z nadleśnictwami. W tym roku akcja przebiega pod hasłem "Sprzątam, segreguję, szanuję".

25 kwietnia las koło Bisztynka sprzątało 60. uczniów szkoły podstawowej pod opieką Ewy Symanowicz i Magdaleny Marczak oraz leśniczego leśnictwa "Kamieniec" - Ryszarda Żuchowskiego. Dzieciaki sprzątały po tych, którzy z ostatnim słowem hasła akcji nie mają nic wspólnego. W workach znalazły się głównie plastikowe i szklane butelki oraz inne opakowania po napojach, foliowe torebki, papier, plastikowe fragmenty domowego wyposażenia itp.

Po akcji, leśniczy Ryszard Żuchowski wraz ze współpracownikami zorganizował jej uczestnikom ognisko i pieczenie kiełbasek w czasie którego opowiadał o zasobach przyrodniczych bisztyneckiego lasu.  Andrzej Grabowski - 26.04.2012 r.

Copyright: www.bisztynek24.pl 2012