Aktualności >>>  Bisztynek w obiektywie Mirosława Żuka >>>

 .: Bisztynek w latach 1985-1999

Bisztynek z lat 1985-1999
w obiektywie Mirosława Żuka

Zestaw 33 zdjęć pokazujących Bisztynek w latach 1985-1999 przesłał nam Mirosław Żuk. Cześć z nich pokazuje miejsca, które zupełnie zmieniły swój wygląd. Zobaczycie też mieszkańców i... piłkarzy.

Mirosław Żuk, dawny mieszkaniec Bisztynka a dziś Pomorza, zauważył na naszym portalu archiwalne zdjęcia autorstwa Romana Chlebowicza. >>>

Zatelefonował pytając, czy może przesłać nam swoje zdjęcia, które kiedyś w Bisztynku wykonał. Oczywiście usłyszał nie tylko pozytywną odpowiedź, ale i prośbę o ich przesłanie.

- Pierwszych lekcji fotografowania udzielał mi Romek Chlebowicz - mój sąsiad. Starałem się z tego jak najwięcej zapamiętać, tym bardziej, że na początku nie miałem czym fotografować. Kiedy pojawił się pierwszy aparat (pożyczona Cmena 8), mogłem już trochę "ćwiczyć". Potem był Zenit, Practica, Nikon itd. Nie mam wiele zdjęć z mojego rodzinnego Bisztynka bo wyprowadziłem się w 1984 roku. Większość tych wczesnych fotografii była w zasadzie zapisem jakichś wydarzeń rodzinnych. Dzielę się zatem tym co mam - mówi Mirosław Żuk.

Otrzymaliśmy zestaw 33 zdjęć z lat 1985 - 1999, który prezentujemy niżej w galerii.

Andrzej Grabowski - 09.03.2017 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2017