Aktualności >>> Dzięki współfinansowaniu zakupiono nowy radiowóz, który już słuzy w Bisztynku >>>

 .: Nowy radiowóz w Bisztynku

Policjanci z Bisztynka mają nowy radiowóz

Policjanci z Bisztynka od dziś dysponują nowym radiowozem. To skoda yeti z napędem 4x4 o mocy 150 KM. Jego zakup był możliwy dzięki współfinansowaniu jego zakupu przez policje i samorząd Bisztynka. Pieniądze na jego zakup wyłożyły także sołectwa. Dziś odbyła się uroczystość przekazania radiowozu.

Już dziś (3 listopada) służbę w posterunku policji w Bisztynku rozpoczął nowy radiowóz marki skoda yeti. Został zakupiony ze środków policji oraz samorządu Bisztynka. Każda z tych instytucji wyłożyła dokładnie po 50% potrzebnych na zakup środków. Radiowóz kosztował 79 tys. złotych.

Na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Bisztynku o godz. 14 odbyła się uroczystość przekazania radiowozu policjantom z Bisztynka.

Udział w niej wzięli: Komendant Powiatowy Policji w Bartoszycach podinsp. Przemysław Fiertek, przewodniczący Rady Miejskiej w Bisztynku Zbigniew Drozdowski (policjant), burmistrz Bisztynka Marek Dominiak, policjanci posterunku w Bisztynku z kierownikiem asp. szt. Arkadiuszem Czeczko na czele, sołtys Warmian Dariusz Białousz (policjant), proboszcz parafii w Bisztynku ks. kan. Janusz Rybczyński oraz kierownictwo urzędu.

Ks. kan. Janusz Rybczyński pobłogosławił pojazd i modlił się za jego użytkowników, polecając go opiece patrona kierowców św. Krzysztofa. Symboliczną wstęgę przecięli skarbnik gminy Bisztynek Elżbieta Banaszkiewicz i burmistrz Marek Dominiak.

Słowa podziękowania za znakomicie układającą się współpracę z samorządem Bisztynka i partycypację w kosztach zakupu nowego samochodu wygłosił podinsp. Fiertek.

Nowy radiowóz prezentował asp. szt. Arkadiusz Czeczko. To samochód z napędem stałym 4x4, napędzany silnikiem benzynowym o mocy 150 KM, wyposażony w nowoczesne systemy wspomagania trakcji, z nowoczesnym wyposażeniem policyjnym.

Po prezentacji radiowozu w sali urzędu odbyło się spotkanie. Podczas niego burmistrz Dominiak wspominał historię zakupu radiowozu.

- Pierwsze pismo w w tej sprawie otrzymałem w 2014 r. Był to wniosek dotyczący budżetu na 2015 rok, którego wówczas, z różnych przyczyn, nie mogliśmy rozpatrzeć pozytywnie. Poprosiłem o jego ponowienie kolejnym roku - opowiadał.

Wspominał, że w tej sprawie wielokrotnie rozmawiał z nim kierownik posterunku asp. szt. Arkadiusz Czeczko. Początkowo miał być zakupiony tańszy pojazd, innej marki. Wtedy sołtys Warmian i jednocześnie policjant Dariusz Białousz zaproponował, aby kupić pojazd lepiej przystosowany do poruszania się w ciężkim, gminnym terenie.

- Trudno było nie zgodzić się z tym wnioskiem. Zaproponowaliśmy więc sołectwom, aby dołożyły część pieniędzy z własnych funduszy. Zgodziły się na to prawie wszystkie sołectwa, choć nie obyło się to bez oporów - opowiadał Dominiak.

- Myślę, że na takie a nie inne decyzje sołectw miał wpływ argument, że właśnie taki pojazd zapewni lepszy poziom bezpieczeństwa. Będzie nim można dowieźć na miejsce lekarza, czy ratownika w sytuacji, gdy karetka nie dojedzie - mówił Dominiak.

Komendant Fiertek po raz kolejny podziękował za sfinansowanie zakupu. Dodał, że czyni starania o podobne zakupy dla policjantów z Sępopola i Górowa Iławeckiego. Kończąc zwrócił się z poleceniem do policjantów z Bisztynka, aby dbali o nowy radiowóz, aby im jak najdłużej służył.

Poprzedni radiowóz z Bisztynka zakupiony był w 2010 roku. >>> Pozostanie w dyspozycji posterunku. Niestety był to pojazd awaryjny. Aktualnie trwa jego kolejna naprawa.

Andrzej Grabowski - 03.11.2016 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:
Copyright: www.bisztynek24.pl 2016