Aktualności >>> Strażacy mają wiele pracy >>>

 .: Pożary resztek słomy

Strażacy walczyli z pożarem rżyska

Strażacy z OSP w Sątopach-Samulewie i Bisztynku 13 sierpnia walczyli przez ponad godzinę z pożarem resztek słomy na rżysku w Sątopach-Samulewie. 14 sierpnia podobny pożar gasili strażacy z OSP w Bisztynku na polu między Wozławkami a Warmianami.

Kilka hektarów rżyska i resztek słomy po tegorocznych żniwach spłonęło 13 sierpnia zanim pożar w Sątopach - Samulewie zdołali opanować strażacy z OSP Sątopy-Samulewo i OSP Bisztynek.

Akcję utrudniał dość silny wiatr jaki szybko przenosił ogień na pozostawione na polu resztki słomy. Pożar wybuchł około g. 14:30. Powstał prawdopodobnie przez przypadkowe zaprószenie ognia. Strażacy mówią, że przy takiej suszy jaka obecnie panuje mógł powstać nawet od niedopałka papierosa.

Z podobnym pożarem strażacy z OSP w Bisztynku zmagali się także 14 sierpnia na polu pomiędzy Wozławkami a Warmianami. Do akcji zostali wezwani w czasie, gdy pomagali w tworzeniu Uliczki Artystycznej w Bisztynku >>>>. Bezpośrednio z akcji w pobliżu Wozławek wezwani zostali na miejsce wypadku drogowego w poblizu Troks. Nie mamy informacji o przebiegu i okolicznościach tego wypadku.

Zdjęcia w galerii poniżej wykonaliśmy na polu w Sątopach-Samulewie - 13 sierpnia.

Andrzej Grabowski - 15.08.2015 r.

Materiał znajdziesz także na portalu:


Copyright: www.bisztynek24.pl 2015