Aktualności >>> Nie będzie już "Kwiatka"? >>>

 .: Kobiety aktywne rezygnują z akcji "Kwiatek dla Bisztynka"

"Kwiatka dla Bisztynka" już nie będzie

Klub Kobiet Aktywnych w składzie: A. Adamus, T. Kolasa, K. Giełżecka, M. Domżalska, J. Piegat, I. Kiliszewska, (...), B. Ryś, H. Ciach, T. Krawiecka, E. Sobczyk, D. Garczyńska, W. Bryl rezygnuje z dalszego prowadzenia akcji "Kwiatek dla Bisztynka".

Klub Kobiet Aktywnych przeprowadził 3 edycje(2011-2014) społecznej akcji "Kwiatek dla Bisztynka". Zewnętrzne efekty tej inicjatywy widoczne są w różnych punktach miasta. Szczegóły dotyczące akcji znajdują się na tejże stronie internetowej.

Informacje o akcji z 2012 r. >>>
Informacje o akcji z 2013 r. >>>
Informacje o akcji z 2014 r. >>>

Z początkiem roku 2013 zamierzałyśmy zakończyć prowadzenie akcji, gdyż nie zgadzałyśmy się z formą współpracy jaką zaproponowały nam władze samorządowe. Na sesji Rady Miejskiej przedstawiłyśmy swoje stanowisko w kwestii ewentualnej dalszej współpracy i władze przystały na naszą propozycję.

Obecnie, w atmosferze braku akceptacji "Kwiatka..." przez większą część społeczności lokalnej postanowiłyśmy definitywnie zakończyć prowadzenie akcji.

Nie oczekiwałyśmy hołdów wdzięczności, ale też nie zgadzamy się być obiektem kąśliwych uwag i wyrafinowanej ironii.

Społeczników zainteresowanych dalszym upiększaniem naszego miasteczka informujemy, że posiadamy "wyprodukowane" przez nas sadzonki winobluszcza i bluszcza zimozielonego. Tymi pnączami planowałyśmy obsadzić elewacje budynków gospodarczych przy ul. Bocznej i Fryzjerskiej oraz murki maskujące, znajdujące się w centralnej części miasta. Mamy też sadzonki skalniaków i cebule bordowych kan. Chętnie użyczymy ww. sadzonek, ale wyłącznie na potrzeby estetyzacji miasta.

Sponsormo, darczyńcom i sympatykom "Kwiatka..." dziękujemy za spieranie naszych działań.

Nowym władzom samorządowym serdecznie gratulujemy wyboru. Życzymy pasji i determinacji w działaniach na rzecz gminy i miasta.

P.S. Być może nasza decyzja zawiodła coniektórych mieszkańców, jeżeli tak to bardzo przepraszamy, ale nie mogło być inaczej, bo: "...trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść niepokonanym,wśród tandety lśniąc jak diament być zagadką...". Tak własnieśpiewa "Perfect" i my z tym przesłaniem identyfikujemy się.

Klub Kobiet Aktywnych w Bisztynku
nieformalna grupa działania - 13.12.2014 r.
Copyright: www.bisztynek24.pl 2014