Aktualności >>> Teatr, taniec i witraże >>>

 .: Młodzież z Rosji i Polski uczy się w Bisztynku sztuki

Grali, tańczyli i... uczyli się witrażu

Kolejne warsztaty artystyczne w ramach projektu "Potyczki ze sztuką" realizowanego przez Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej w Bisztynku we współpracy z Centrum Kultury w Zelenogradsku w Rosji odbywają się w Bisztynku. To trzecie spotkanie młodzieży z Rosji i Polski w ramach tego projektu. Tym razem tematami zajęć będą: teatr, taniec i... witraż.

Postępy grupy tatralnej oraz umiejętności taneczne i plastyczne uczestników projektu podglądaliśmy podczas pierwszego dnia kolejnego spotkania młodzieży z Rosji i Polski. Tym razem warsztaty potrwają od 21 do 23 października.

Młodzież ćwiczyła kolejne sceny przygotowywanego przedstawienia, grupa taneczna z Rosji zaprezentowała swoje, godne podziwu i uznania, umiejętności, a jeszcze inna grupa uczyła się trudnej sztuki witrażu. Cięcie kolorowego szkła i jego szlifowanie nie należy do łatwych zajęć, więc nie obyło się bez ran ciętych i kłutych dłoni. Ale przecież sztuka wymaga poświęceń.

Oto nasza fotorelacja z pierwszego dnia warsztatów. Działania młodzieży były też filmowane przez przedstawiciela jednej z rosyjskich telewizji. Materiał o Bisztynku, projekcie oraz o ludziach tu mieszkających ukaże się wkrótce wyemitowany w Zelenogradsku. Prawdopodobnie będziemy dysponować tym nagraniem.Andrzej Grabowski - 22.10.2011 r.

Poprzednie relacje z warsztatów zobaczysz klikając linki poniżej:
16.09.2011 r. - Początek projektu. Warsztaty fotograficzne i wokalne >>>
18.09.2011 r. - Warsztaty fotograficzne, wokalne >>>
02.10.2011 r. - Warsztaty teatralne i taneczne >>>
04.10.2011 r. - Warsztaty teatralne i taneczne >>>

Copyright: www.bisztynek24.pl 2011