Aktualności >>> Próba prawie generalna >>>

 .: Kończą się międzynarodowe warsztaty artystyczne dla młodzieży

Wkrótce premiera widowiska

Przygotowania widowiska opartego na legendzie o pruskiej księżniczce Gustebaldzie zakończyły się wczoraj - 5 stycznia 2012 roku. Teraz czeka nas premiera widowiska, która odbędzie się 14 stycznia 2012 r. o godz. 17.00 w sali Ośrodka Kultury i Aktywnści Lokalnej w Bisztynku. Ale to nie koniec projektu.

5 stycznia 2012 r. odbyła się w OKiAL próba prawie-generalna widowiska o pruskiej księżniczce Gustebaldzie, zamienionej w głaz, za próbę ratowania swego ludu przezd Krzyżakami. Księżniczka, próbując uratować swój lud, ujawniła to, że poznała mowę zwierząt, a tej tajemnicy ujawniać jej nie było wolno.

Widowisko jest już "zapięte na ostatni guzik" mimo zmian obsady w ostatniej chwili. Próba o której piszemy odbyła się z oświetleniem scenicznym, muzyką i w strojach scenicznych.

To nie koniec projektu, bowiem widowisko zostane zaprezentowane 14 stycznia o godz. 17.00 w Bisztynku, a później - w pierwszym tygodniu ferii zimowych - w Zelenogradsku, dokąd pojedzie młodzież z Bisztynka.

- Obiecuję wam, że po obu premiarach zaproszę was wszystkich na odpoczynek do Polski. Już nie do pracy, za którą bardzo wam dziękuję, ale abyście mogli zwiedzić Warmię i Mazury i odpocząć - deklarowała Magdalena Gutkowska zwracając się do Rosjan.

Tak więc, znana już wielu mieszkańcom grupa młodzieży rosyjskiej pojawi się w naszym "bajkowym miasteczku" jeszcze wiosną lub latem 2012 roku.

Warto dodać, że materiały radiowe o projekcie, z udziałem młodzieży zrealizowały: Polskie Radio Olsztyn i Radio Bartoszyce i już wkrótce ukażą się one na tych antenach.

Mieszkańców Bisztynka i gminy Bisztynek oraz wszystkich chętnych zapraszamy 14 stycznia 2012 roku o godz. 17.00 do OKiAL na premierę widowiska "Księżniczka Gustebalda".

A jeszcze wczoraj...


Publikowane tu komentarze są opiniami osób zamieszczających je, a nie redakcji strony. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających normy prawne, normy współżycia społecznego, dobre obyczaje, zawierające słowa wulgarne, obelżywe itp. Zastrzegamy sobie również prawo do usunięcia wpisu dokonanego bez wpisania pseudonimu lub nicka (wpisy Anonim) Użytkownik zamieszczający opinię lub komentarz zgadza się jednocześnie na ujawnienie swego adresu IP, który będzie widoczny, po kliknięciu ikonki obok pseudonimu. Redakcja zastrzega też sobie prawo do blokowania określonych adresów IP w przypadku ustawicznego łamania opisanych wyżej zasad.

Andrzej Grabowski - 06.01.2012 r.

Poprzednie relacje z warsztatów zobaczysz klikając linki poniżej:
16.09.2011 r. - Początek projektu. Warsztaty fotograficzne i wokalne >>>
18.09.2011 r. - Warsztaty fotograficzne, wokalne >>>
02.10.2011 r. - Warsztaty teatralne i taneczne >>>
04.10.2011 r. - Warsztaty teatralne i taneczne >>>
21.10.2011 r. - Trzeci blok warsztatów (taniec, teatr, plastyka) >>>
24.10.2011 r. - Trzeci blok warsztatów (taniec, teatr, plastyka) >>>
11.12.2011 r. - Czwarty blok warsztatów (taniec, teatr, plastyka) >>>

Copyright: www.bisztynek24.pl 2012