Aktualności >>> Bisztynek - bajkowe miasteczko >>>

 .: Reportaż telewizyjny zrealizowany w Bisztynku przez Rosjanina

Według Rosjan Bisztynek jest bajkowym miasteczkiem

- Na pewno myślicie, że to jakieś bajkowe miasteczko - mówi lektorka po pierwszych ujęciach reportażu zrealizowanego przez Zelenogradsk TV w Bisztynku. Materiał zrealizowano w październiku, czasie trwania polsko-rosyjskiego projektu "Potyczki ze sztuką".

Spojrzenie rosyjskiego dziennikarza na Bisztynek może być, dla jego mieszkańców, zaskakujące. Zwłaszcza komentarz lektorki do pierwszych ujęć reportażu telewizyjnego zrealizowanego kilkanaście dni temu w tym warmińskim miasteczku.

Mieszkańcy chyba nie nazwali by swego miasta miejscem bajkowym, a takim mianem określili go Rosjanie. Lektorka mówi o cichym i spokojnym miejscu. O tym, że życie toczy się tu z... dostojeństwem i oparte jest na długiej historii, która ma olbrzymie znaczenie dla mieszkańców.

- To nie jest tylko moje zdanie - mówił nam Jurij Czasownikov, który reportaż zrealizował. - W czasie trzech dni pobytu w Bisztynku o miasteczku, jego mieszkańcach i historii rozmawiałem z młodzieżą rosyjską uczestniczącą w projekcie i ich opiekunami. Rozmawiałem też z niektórymi mieszkańcami, ale ten materiał wykorzystam w kolejnym reportażu. Rosjan ujęła gościnność Bisztynian, sympatia okazywana nam na każdym kroku, a samo miasteczko i okolice są - uwierzcie mi - magiczne. Dlatego nie dziwię się, że projekt opiera się na legendzie o pięknej księżniczce - mówił nam rosyjski dziennikarz.

O polsko-rosyjskim projekcie "Potyczki ze sztuką - transgraniczne warsztaty artystyczne" pisaliśmy już kilkakrotnie. (Odnośniki znajdziecie niżej.)

Dziś prezentujemy reportaż Jurija Czasownikova udostępniony na portalu YouTube. Zapraszamy.Zobacz film w osobnym oknie >>>

Andrzej Grabowski - 02.11.2011 r.

Poprzednie relacje z warsztatów zobaczysz klikając linki poniżej:
16.09.2011 r. - Początek projektu. Warsztaty fotograficzne i wokalne >>>
18.09.2011 r. - Warsztaty fotograficzne, wokalne >>>
02.10.2011 r. - Warsztaty teatralne i taneczne >>>
04.10.2011 r. - Warsztaty teatralne i taneczne >>>
21.10.2011 r. - Trzeci blok warsztatów (taniec, teatr, plastyka) >>>
24.10.2011 r. - Trzeci blok warsztatów (taniec, teatr, plastyka) >>>

Copyright: www.bisztynek24.pl 2011